Sad Poprad, A.s. Poprad

Adresa:
Wolkerova 466
PSČ / miesto:
058 49 Poprad
Kraj:
Prešovský Kraj
Telefon:
052/7729584
Web stránka:
E-mail:
Odoslať správu
Recenzia
Aktualizované 2 mesiaci dozadu | Táto je moja firma| Nahlásit chybné údaje

Web stránka

Popis

História autobusovej dopravy vykonávanej závodmi Slovenskej autobusovej dopravy - SAD (predtým Ceskoslovenskej štátnej automobilovej dopravy - CSAD) sa zacala písat v roku 1949, kedy bol tento druh dopravy, dovtedy prevádzkovaný najmä Ceskoslovenskými štátnymi dráhami (CSD) oddelený od železnicnej dopravy a delimitovaný do samostatného podniku. Okrem CSD sa na prevádzkovaní autobusovej dopravy na Slovensku podielala aj vtedajšia pošta a mnoho súkromných autodopravcov, ktorí boli v rámci znárodnovania tiež zaclenení do CSAD.


Popis spoločnosti
Po odstránení pociatocných problémov s nedostatkom vhodných priestorov na údržbu a garážovanie priestorov a zastaralého vozidlového parku nastal postupne rozvoj autobusovej dopravy na celom území bývalého Ceskoslovenska. Pred vznikom CSAD autobusová doprava plnila len doplnkovú funkciu - zabezpecenie dopravnej obsluhy oblastí bez železnicných tratí, po vzniku CSAD však postupne vznikli autobusové linky prakticky do všetkých obcí na území republiky a neskôr dialkové linky aj do zahranicia. Vo väcších mestách postupne vznikali tiež linky mestskej hromadnej dopravy.
V súcasnosti autobusovú dopravu na Slovensku zabezpecujú sprivatizované podniky SAD prostredníctvom svojich prevádzok (resp. stredísk, odštepných závodov) v jednotlivých väcších mestách.
Tieto podniky zabezpecujú dopravu na prímestských a dialkových linkách na celom území SR a na linkách MHD v mestách bez elektrickej trakcie (elektricky, trolejbusy). Tarifné vybavenie cestujúcich sa realizuje spravidla priamo v autobuse u vodica, ktorý predáva cestovné lístky, väcšinou prostredníctvom elektronických pokladní firmy EM-TEST.

Recenzie

Buďte prvý kto napíše recenziu pre Sad Poprad, A.s. Poprad!

Viete Sad Poprad, A.s. Poprad? Potom podeľte svoj názor.